Благотворительный фонд Содействие
Бердянск Украина


Главная | Регистрация | Вход
Суббота, 18-Мая-2024, 15:49
Приветствую Вас Гость | RSS
Меню сайта
Форма входа
Категории раздела
Статьи [15]
Бизнес [2]
Бизнес-как есть
Благотворительность [6]
Разное [1]
Новости [25]
Законодательство [0]
Все о законах Украины
Поиск
Дизайн навигатор
Besucherzahler meet single women for marriage from russia and ukraine
счетчик посещений
МЕТА - Украина. Рейтинг сайтов
Главная » Статьи » Статьи

ПРЕС-РЕЛІЗ


Источник: http://www.kmu.gov.ua/punish/control/uk/publish/article?art_id=64632&cat_id=47123

Кримінально-виконавча інспекція входить до складу Державної кримінально-виконавчої служби України на яку покладено завдання щодо здійснення єдиної державної політики у сфері виконання кримінальних покарань.

Станом на 1 липня 2009 року на обліку 703 підрозділів кримінально-виконавчої інспекції перебувало 147,2 тис. громадян, засуджених до покарань, не пов’язаних з позбавленням волі, умовно-достроково звільнених від відбування покарання, і на яких накладені адміністративні стягнення у вигляді громадських та виправних робіт. 

Мінімальні стандартні правила ООН стосовно заходів, не пов’язаних з тюремним ув’язненням, надають високу оцінку альтернативним видам покарань та формам соціально-правового контролю щодо правопорушників, залишених у суспільстві. Такі покарання дозволяють зберегти соціально корисні та родинні зв’язки правопорушника, запобігти негативному впливу позбавлення волі на особистість.

Відповідно до ст. 10 Закону України «Про Державну кримінально-виконавчу службу України» кримінально-виконавча інспекція – орган, який виконує покарання у виді позбавлення права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю, громадських робіт, виправних робіт та здійснює контроль за поведінкою осіб, звільнених від відбування покарання з випробуванням або умовно-достроково, а також звільнених від відбування покарання вагітних жінок і жінок, які мають дітей віком до трьох років. 

Виконання судових рішень та контроль за поведінкою засуджених до покарань, не пов'язаних з позбавленням волі, на території Запорізької області покладено на 31 підрозділ кримінально-виконавчої інспекції, на обліку яких перебуває:
7429 осіб, звільнених від відбування покарання з випробуванням;
319 засуджених до покарання у виді позбавлення права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю;
127 засуджених до покарання у виді громадських робіт;
156 засуджених до покарання у виді виправних робіт;
780 правопорушників на яких накладено адміністративне стягнення у вигляді громадських робіт;
289 осіб, умовно-достроково звільнених від відбування покарання;
224 неповнолітніх.


Важливою умовою підвищення ефективності роботи персоналу кримінально-виконавчої інспекції є широке залучення громадськості до процесу виконання альтернативних покарань. Останні 5 років підрозділи кримінально-виконавчої інспекції співпрацюють з державними, громадськими, релігійними організаціями, які діють в наступних напрямах: 
педагогічна, виховна, інформаційна робота з неповнолітніми засудженими;
надання засудженим психологічної допомоги, юридичних консультацій, соціальної підтримки;
проведення профілактичної роботи щодо попередження злочинності серед засуджених; 
реабілітація та соціальна допомога особам, що залежні від алкоголю та наркотиків;
робота з засудженими, які захворіли на ВІЛ/СНІД або іншу невиліковну хворобу;
влаштування бездомних у притулок, надання гуманітарної допомоги засудженим (одяг, взуття, продукти харчування, медикаменти, санітарно- гігієнічні засоби, дитячий одяг)
. Допомогу неурядових організацій отримали 1485 засуджених. 

Протягом квітня-травня 2009 року в період підготовки населення до святкування Великодня, Дня Перемоги підрозділами кримінально-виконавчої інспекції Запорізькій області спільно з органами місцевої влади та громадськими організаціями було організовано залучення підоблікових осіб до прибирання та облаштування територій населених пунктів, кладовищ, пам’ятників загиблим воїнам. До зазначеної роботи було залучено 500 осіб, засуджених до альтернативних видів покарань, з яких 60% працювали у добровільному порядку.

На високому організаційному рівні заходи провели Чернігівський, Енергодарський, Гуляйпільський, Вільнянський, Пологівський, Шевченківський, Комунарський, Оріхівський, Веселівський, Приморський, підрозділи інспекції. 

Особлива увага приділяється організації виховної роботи з неповнолітніми засудженими, які залучаються до заходів, присвячених святкуванню державних та релігійних свят. 

З метою профілактики правопорушень серед неповнолітніх спільно з органами внутрішніх справ, партнерськими організаціями здійснюється робота щодо корекції агресивної поведінки, формування свідомого ставлення до дисципліни та прагнення до здорового способу життя.

Значна частина неповнолітніх має високий рівень соціально-педагогічної занедбаності та потребує підвищеної уваги при проведенні з ними індивідуально-профілактичної роботи та здійсненню контролю за поведінкою, тому у кожному підрозділі закріплено інспектора, який контролює виконання судових рішень неповнолітніми. До соціального супроводу неповнолітніх залучаються представники державних, громадських та релігійних організацій. 

З метою формування громадської думки щодо переваг кримінальних покарань, альтернативних позбавленню волі, до висвітлення зазначеної роботи залучаються засоби масової інформації. Протягом 2009 року в офіційних виданнях розміщено 22 публікації.

Одним із пріоритетних напрямів реформування Державної кримінально-виконавчої служби України на сучасному етапі є створення на базі кримінально-виконавчої інспекції служби пробації за аналогом служб, які вже давно функціонують в країнах Європи і зарекомендували свою ефективність. 

На зазначену службу покладається організація цілеспрямованої соціально-психологічної роботи із засудженими до альтернативних покарань, реалізація корекційних програм з широким залученням державних та громадських інституцій.

У країнах Європи співвідношення засуджених в тюрмах та осіб, які перебувають на обліку служб пробації, складає 1:2. Наявність такої служби дозволяє зменшити витрати держави на утримання установ закритого типу.

25 квітня 2008 року Указом Президента України затверджено Концепцію реформування Державної кримінально-виконавчої служби України, якою передбачено створення на базі кримінально-виконавчої інспекції служби пробації.

Відділ кримінально-виконавчої інспекції 
управління Державного департаменту України з питань
виконання покарань у Запорізькій області

Категория: Статьи | Добавил: Sodeystvie (21-Августа-2009) | Автор: Sodeystvie
Просмотров: 757 | Рейтинг: 5.0/5 |
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]
relojes para pagina web часы на сайт
Наш опрос
Оцените мой сайт
Всего ответов: 42
Друзья сайта
  • Официальный блог
  • Сообщество uCoz
  • FAQ по системе
  • Инструкции для uCoz

  • Статистика

    Онлайн всего: 1
    Гостей: 1
    Пользователей: 0

    Copyright MyCorp © 2024 |